شارژ پرینتر

نقد و بررسی کارتریج جوهری CANON 280 BLACK

1398/12/26

کارتریج Inkjet قسمتی در پرینترهای جوهرافشان است که حاوی جوهر مورداستفاده‌ی پرینتر است.  همچنین اتصالات الکترونیک به همراه یک تراشه‌ی الکترونیک برای ارتباط با پرینتر در این کارتریج‌ها تعبیه‌شده است. اکثر شرکت‌های تولیدکننده از سیستم‌های حرارتی در کارتریج‌های خود استفاده می‌کنند. به دلیل قیمت بالای کارتریج معمولاً مصرف‌کنندگان به دنبال راه‌حلی ارزان‌تر مانند شارژ دوباره‌ی کارتریج رو می‌آورند. البته کارتریج‌های شارژ شده به‌هیچ‌عنوان عملکردی مشابه با کارتریج‌های نو نداشته و اغلب مشکلاتی مانند چاپ صفحات کمتر، نشتی جوهر، مخلوط شدن رنگ‌ها باهم و موارد دیگر دارند. بنابراین بهتر است قید شارژ کارتریج را زده و با خرید کارتریج‌های جایگزین با خیال راحت به چاپ اسناد خود بپردازید. کارتریجی که در پیش رو دارید از مواد مصرفی با کیفیت بالا ساخته‌شده است و رنگ  پرینترهای جوهری را تولید می‌کند. میزان صفحات قابل‌چاپ این کارتریج در شرایط استاندارد کمتر از 300 صفحه متن و اشکال گرافیکی است. توجه داشته باشید که میزان کارکرد واقعی کارتریج‌ چه از نوع Inkjet (جوهرافشان) و چه از نوع تونر (Toner مورداستفاده در پرینترهای لیزری) به نوع سند بستگی دارد و چاپ متن کارکرد بیشتری را به همراه خواهد داشت. در عوض چاپ عکس در ابعاد بزرگ که قسمتی بزرگی از صفحه‌ را پوشش می‌دهد سبب می‌شود تا صفحات بسیار کمتری را بتوانید به چاپ برسانید.

 .

کارتریج های کانن Canon 280 و Canon 281 با تعدادی از پرینتر های کانن سری PIXMA سازگار هستند  . در این مقاله قصد داریم تا مشخصات کارتریج ها بررسی کنیم و به معرفی چاپگرهای سازگار بپردازیم و همچینین نحوه ی تعویض و جایگزینی کارتریج های Canon 280 و Canon 281 را ارائه دهیم .

مشخصات کارتریج

کانن چندین رنگ برای این سری کارتریج کانن خود معرفی کرده است بسته به نوع پرینتری که دارید ممکن است پیج کارتریج نیاز داشته باشید کارتریج آبی فقط برای صاحبان پرینترهای Canon TS8120 و Canon TS9120 مورد نیاز است این در صورتیست که بقیه ی کارتریج ها در هر پرینتری مورد استفاده قرار می گیرند . اکثرا کارتریج های کانن با عملکرد استاندارد بفروش نمی رسند و کاربران راغب ترند تا کارتریج های ظرفیت بالا را خریداری کنند . اگر شما نیز اغلب چاپ می کنید بهتر است کارتریج های ظرفیت بالا را انتخاب کنید چرا که به دلیل جوهر های زیاد تری که این کارتریج ها دارند می توانید چاپ هایی بهتر بگیرید . به طور کلی کارتریج های Canon 280 و Canon 281 برای کاربران خانگی بسیار مناسب اند با این کارتریج ها کاربران در خانه می توانند چاپ هایی کاملا دقیق با بهترین رنگ را بد ست آورند جایگزینی این کارتریج  ها امری بسیار سریع و آسان است .

انتخاب کارتریج عملکرد بالا ساده ترین راه برای کاهش هزینه های چاپ در دراز مدت است . کارتریج کانن Canon 280 در حالت استاندارد تقریبا 200برگ چاپ می کند و در حالت ظرفیت بالا تقریبا 400 برگ را چاپ می کند .

چاپگر های کانن با پیشوند های TS و TR قابلیت های چاپ ، کپی ، اسکن و فکس را ارائه می دهند . همچنین قابلیت هایی همچون بلوتوث و وایرلس را نیز ارائه می دهند . در ادامه به معرفی چاپگر های کانن که با کارتریج های کانن Canon 280 و Canon 281 سازگارند ، می پردازیم .

Canon PIXMA TS6120 , Canon PIXMA TS8120 , Canon PIXMA TS9120 , Canon PIXMA TR7520 , Canon PIXMA TR8520

نصب کارتریج جوهری Canon 280 و Canon 281

مراحل نصب زیر برای پرینتر کانن Canon PIXMA TR8520 می باشد . مراحل باید در دستگاه هایی با پیشوند TR و TS مشابه باشند اما اگر یک مدل چاپگر متفاوت داشته باشید توصیه می کنیم به راهنمای کاربر پرینتر خود مراجعه کنید .

1 . درب پرینتر را بصورت کامل باز کنید از بالا و قسمت اسکنر تا بتوانید درون چاپگرتان را مشاهده کنید برای جایگزینی کارتریج مورد نیازتان می توانید به آرامی آن را از چاپگرتان بیرون بکشید .

2 . یک پیام در صفحه چاپگر شما ظاهر می شود که می توانید کارتریج را جایگزین کنید .

3 . کارتریج جدید خود را از جعبه خارج سازید سپس نوار نارنجی رنگ در پایین کارتریج را جدا سازید .

4 . کارتریج جدید را دستگاه خود نصب کنید . چک کنید که کارتریج به درستی در چاپگرتان نصب گردیده است به روی کارتریج فشار وارد کنید تا مطوئن شوید که کارتریج در جای خود قرار گرفته است .

5 . درب چاپگرتان را ببندید و شروع به چاپ کنید .

نام نویسنده امداد تونر
تگ ها