شارژ پرینتر

نقد و بررسی کارتریج جوهری CANON 271 CMYK

1398/12/25

کارتریج Inkjet قسمتی در پرینترهای جوهرافشان است که حاوی جوهر مورداستفاده‌ی پرینتر است.  همچنین اتصالات الکترونیک به همراه یک تراشه‌ی الکترونیک برای ارتباط با پرینتر در این کارتریج‌ها تعبیه‌شده است. اکثر شرکت‌های تولیدکننده از سیستم‌های حرارتی در کارتریج‌های خود استفاده می‌کنند. به دلیل قیمت بالای کارتریج معمولاً مصرف‌کنندگان به دنبال راه‌حلی ارزان‌تر مانند شارژ دوباره‌ی کارتریج رو می‌آورند. البته کارتریج‌های شارژ شده به‌هیچ‌عنوان عملکردی مشابه با کارتریج‌های نو نداشته و اغلب مشکلاتی مانند چاپ صفحات کمتر، نشتی جوهر، مخلوط شدن رنگ‌ها باهم و موارد دیگر دارند. بنابراین بهتر است قید شارژ کارتریج را زده و با خرید کارتریج‌های جایگزین با خیال راحت به چاپ اسناد خود بپردازید. کارتریجی که در پیش رو دارید از مواد مصرفی با کیفیت بالا ساخته‌شده است و رنگ  پرینترهای جوهری را تولید می‌کند. میزان صفحات قابل‌چاپ این کارتریج در شرایط استاندارد کمتر از 300 صفحه متن و اشکال گرافیکی است. توجه داشته باشید که میزان کارکرد واقعی کارتریج‌ چه از نوع Inkjet (جوهرافشان) و چه از نوع تونر (Toner مورداستفاده در پرینترهای لیزری) به نوع سند بستگی دارد و چاپ متن کارکرد بیشتری را به همراه خواهد داشت. در عوض چاپ عکس در ابعاد بزرگ که قسمتی بزرگی از صفحه‌ را پوشش می‌دهد سبب می‌شود تا صفحات بسیار کمتری را بتوانید به چاپ برسانید.


نحوه ی نصب کارتریج Canon 270 و Canon 271

کارتریج جوهری Canon 270 و Canon 271 یکی از پر طرفدار ترین سری های کارتریج های جوهری می باشند که به لطف سازگاری بسیاری از پرینترهای مختلف PIXMA از محبوبیت بالا برخوردار شده اند . این کارتریج جوهری پنج رنگ عکس های رنگی شگفت انگیزی را ارائه می دهد .

برای اکثر پرینترهای کانن سری pixma کارتریج سیاه سفید Canon 270 مبتنی بر رنگدانه سیاه سفید مبتنی بر رنگ است چاپگر شما با استفاده از کارتریج Canon PGI-270 برای ایجادرنگ های سیاه غنی همراه با جوهر CLI-270 ارائه می شوند . شرکت کانن این دو سری کارتریج را در دو اندازه ی متفاوت با عملکرد استاندارد و عملکرد بالا با نشان XL ارائه می دهد . اگر شما به طور مرتب چاپ کنید احتملا بهتر است با کارتریج عملکرد بالا به علت ظرفیت بالای جوهر آن استفاده کنید .کارتریج جوهری کانن CANON PGI-270 در عملکرد استاندارد تقریبا 300 برگ را چاپ می کند و CANON CLI-271 تقریبا 300 برگ چاپ می کند اما در اندازه ی ظرفیت بالا کارتریج جوهری کانن تعداد صفحات بیشتری با هزینه ی مناسب تر را چاپ می کند .

اگر بدنبال کاهش هزینه های چاپ خود هستید با خرید محصولات جایگزین از جمله کارتریج های ظرفیت بالا می توانید هزینه هایتان را کاهش دهید . کارتریج های ظرفیت بالا نیز دقیقا همان کیفیت کارتریج های اصلی و استاندارد را می دهند اما تعداد برگ بیشتری را برایتان با هزینه ی مناسب پرینت می گیرند .

برای تعویض و جایگزینی کارتریج های Canon 270 و Canon 271 می توانید به سادگی خودتان در منزل با انجام چند کاره ساده و بدون نیاز به هیچ متخصص خاص ، کار خود را پیش ببرید .

در ابتدا برای دست یابی به اجزا و مواد مصرفی داخل پرینتر خود باید درب دستگاه را باز کنید .

سپس کارتریج مد نظرتان را به آرامی و بدون هیچ فشار اضافی خارج کنید .

بعد از باز کردن کارتریج جوهری کانن نو خود آن را به آرامی در جای خود قرار داده و یک فشار آرام دهید تا از قرار گیری صحیح آن اطمینان حاصل کنید .

درب دستگاه را که در ابتدا باز کرده بودید ببندید و شروع به چاپ بکنید .

 

نام نویسنده امداد تونر
تگ ها