شارژ پرینتر

تعویض تونر کارتریج در چاپگرهای ساده مثل HP M12

1399/1/3

چگونه کارتریج پرینتر لیزری را عوض کنیم؟

آموزش تعویض کارتریج پرینتر لیزری (یا همان کارتریج تونر) ؛ با سرعت و با دقت

کارتریج‌های پرینتر پس از استفاده مستمر، بالاخره خالی و تمام می‌شوند. توانایی تعویض سریع و صحیح این کارتریج‌ها به شما امکان می‌دهد که مجدداً بتوانید از پرینتر خود استفاده کنید. اگر می‌خواهید نحوه تعویض کارتریج پرینتر لیزری (یا همان تونر کارتریج) را یاد بگیرید، گام‌های زیر را دنبال کنید:

آموزش تعویض کارتریج پرینتر لیزری

1. ابتدا پرینتر خود را روشن کنید. در بسیاری از پرینترها برای دسترسی به کارتریج تونر، دستگاه باید روشن باشد. اما اگر پس از روشن کردن پرینتر، درب آن باز نشد، باید آن را خاموش کنید. احتمالا درب پرینتر شما در حالت روشن قفل می شود.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام اول - http://kalasood.com

2. درب پرینتر را باز کنید تا به کارتریج تونر دسترسی داشته باشید. در برخی مدل‌ها، باید دکمه آزادسازی (release) را فشار دهید و درب را به سمت خودتان بکشید.

 

3. کارتریج مصرف شده را از پرینتر خارج کنید.

بسته به مدل پرینتر شما، ممکن است مجبور باشید، دسته رهاسازی کارتریج را آزاد کنید، یا دکمه چفت کارتریج را فشار دهید تا به راحتی خارج شود. در برخی پرینترها، دکمه آزادسازی به رنگ آبی و در یک سمت کارتریج قرار دارد.

پس از باز کردن قفل، با کشیدن کارتریج به سمت بالا و به طرف خود، آن را از جای خود خارج کنید.

 

4. کارتریج جدید را از جعبه خارج کنید، ولی پلاستیک بسته‌بندی آن را جدا نکنید. گاهی در طی حمل و نقل، ممکن است جوهر در درامِ تونر ته‌نشین شده باشد که منجر به پرینت‌های بی‌کیفیت می‌شود. برای جلوگیری از این مشکل، به آرامی کارتریج را تکان دهید. این کار کمک می‌کند که پودر جوهر (تونر) در سرتاسر کارتریج پخش شود.

 

5. کارتریج جدید را از بسته‌بندی پلاستیکی خارج کنید و نوار رنگی روی پرینتر را بکشید. این نوار، محافظ کارتریج است که از انتهای آن خارج می‌شود و به نوعی، تضمین کننده مستعمل نبودن آن است.

 

هنگام انجام این کار، باید مواظب باشید که درام ایجاد کننده تصویر در انتهای کارتریج پرینتر را لمس نکنید. ایجاد لکه بر روی ، باعث مشکل در کیفیت چاپ می‌شود.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام پنجم - ب   http://kalasood.com

6. کارتریج جدید را به آرامی و با دقت جا بزنید.  قبل از بستن درب پرینتر، چفت قفل کارتریج بسته شده باشد.

تعویض کارتریج تونر در پرینتر لیزری- گام ششم   http://kalasood.com

7. پرینتر شما برای استفاده آماده است.

یک پرینت آزمایشی بگیرید. کامپیوتر شما به طور خودکار کارتریج جدید را تشخیص می‌دهد. اکثراً این سؤال از شما پرسیده می‌شود که از کارتریج جدید خود مطمئن هستید؟ OK را کلیک کنید. کامپیوتر، تنظیمات پرینتر شما را بررسی کرده و یک عکس تمام صفحه برای شما چاپ می‌کند.  

نام نویسنده امداد تونر